Rána bývajú ťažké. Žijete v neustálom zhone, je pre vás ťažké venovať sa pár minút aplikácii perfektného make-upu. Zistite, ako si ho urobiť za 5 minút, aby ste vyzerali bezchybne a krásne bez ohľadu na to, koľko času máte.

Muži tomu pravdepodobne nechápu, ale ohromujúci vzhľad vyžaduje obete a … čas. Vizážistka potrebuje asi hodinu. Ako však získať hodinu denne na líčenie v takomto zhone? Nie je to potrebné, pretože nemusíme každý deň nosiť úplný make-up.

Pre hlavy ospalé, ktoré často vstávajú príliš neskoro, sú nevyhnutné rýchle a okamžité riešenia. Každá žena strávi 15-25 minút rannou starostlivosťou a make-upom. Čo robiť, keď máme k dispozícii iba niekoľko minút? Vždy budú existovať nejaké riešenia.

Môžete si spraviť make-up iba za 5 minút?

Áno, samozrejme. Musíte iba minimalizovať počet použitých kozmetických prípravkov a riadiť sa technikami, ktoré nevyžadujú koncentráciu a veľmi veľkú presnosť. Perfektne okrídlené očné linky, rovnako ako kontúry tváre, nie sú v tomto prípade možné. Tento rýchly make-up je o skrývaní príznakov únavy, dodaní peknej, plnej farby pokožke a jemnom zdôraznení krásy, bez niekoľkých vrstiev základu s plným krytím ani tónovaním očných tieňov.

5 minútový make-up – nie pre každého

Bohužiaľ, rýchly 5-minútový make-up je riešením nie pre každého. Hlavným bodom je, že nemôžete zakryť všetky nedokonalosti a vytvoriť vizuálne štíhlu tvár len za pár minút. To je dôvod, prečo všetky nasledujúce tipy budú fungovať najmä pre ľudí, ktorí nemajú príliš problematickú pleť – žiadne akné, žiadne tmavé oči, žiadne vačky pod očami, žiadne nevzhľadné sfarbenie.

Ako si urobiť make-up za 5 minút?

Budete potrebovať nasledujúcu kozmetiku:

  • ľahký základ alebo BB krém,
  • minerálny, ryžový alebo bambusový prášok,
  • jemná lícenka,
  • objemová riasenka,
  • rúž v neutrálnom odtieni.

5-minútový make-up má svoje vlastné pravidlá. Nemáme veľa času, takže vôbec nepotrebujeme sady štetcov. Úspešne sa nám to podarí našimi prstami alebo šikovným kozmetickým štetcom. Nižišie nájdete päť najdôležitejších krokov v každodennom make-upe.

1. minúta – aplikujte základ

Aj keď nemáte čas, nevzdávajte sa základy. Vyberte si ľahký, s prísadami na starostlivosť, alebo ho nahraďte obľúbeným BB krémom. Naneste si ho na tvár a použite svoje prsty alebo špongiu na líčenie. Niekoľko rýchlych pohybov a vaša pleť bude mať jednotnú farbu, malé nedokonalosti budú zamaskované a tvár bude vyzerať živšie.

2. minúta – naneste prášok

Prášok je kozmetický prípravok, ktorý by vám nemal chýbať. Minerálna, bambusová alebo ryžová verzia je veľmi ľahká, takže nevytvorí efekt vrstiev. Vezmite si trochu prášku s priloženou kefkou, aby ste zafixovali základ a zmatnili, alebo zosvetlili pokožku (záleží na tom, ktorý pleťový prášok si vyberiete).

3. minúta – pridajte trošku červenej

Vyhladená a zjednotená pleť sa môže zdať plochá. Bohužiaľ, 5-minútový make-up má svoje obmedzenia – nie je čas na kontúrovanie alebo strobovanie. V tomto prípade však môže červená zachrániť život. Vylepšite si líca dotykom červenej vo vašom obľúbenom odtieni, ktorý zodpovedá vašej pleti (najlepšie fungujú jemné tóny). Mimochodom, môžete ho použiť aj na svoje viečka; týmto spôsobom nahradí tiene. Rovnako svoju tvár omladíte a osviežite, čím jej dodáte trochu zdravej farby.

4. minúta – postarajte sa o svoje riasy

Maskara je kozmetika, ktorá najlepšie zdôrazňuje krásu. Použite tú, ktorá riasy výrazne predlžuje a zahusťuje, pretože ak sú plné objemu, vaše oči budú pôsobiť dojmom, že sú väčšie a otvorené dokorán. Keď si robíte 5-minútový make-up, nepotrebujete nič iné ako riasenku.

5. minúta – zdôraznite svoje pery

Venujte posledné sekundy svojim perám. Nezabudnite ich vyživovať a pridať im farbu. Ak ráno nemáte veľa času, vyberte si len rúž s neutrálnymi jemnými farbami. Potom sa už nebudete musieť starať o jeho presné použitie a načrtnutie tvaru pier. Ak sa chcete vyhnúť použitiu príliš veľkého množstva rúžu, ktorý sa môže zhromažďovať v rohoch pier, aplikujte si ho špičkou prsta do stredu pier a jemne ho roztierajte smerom do rohov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *