Starostlivosť o kučeravé vlasy nám môže spôsobiť závraty. Vlny a kučery nám nedovoľujú rozčesať ich bezbolesti, dokonale ich vyhladiť alebo vytvoriť bezchybný účes. Čo by sa malo robiť v takýchto situáciách? Ak máte problémy so stylingom kučeravých vlasov, prečítajte si tento článok a zistite, ktorú kozmetiku, aké strihy a triky by vám mohli pomôcť.

Kučeravé vlasy. Poznáte ich dobre?

Vlasy sú z 85% tvorené keratínom, z 10 až 15% vody, ako aj z minerálov, pigmentov a lipidov. Nesmierne dôležité sú sírne aminokyseliny, ktoré viažu keratínové vlákna. Každý vlasový prameň je pokrytý kutikulami, ktoré sa v prípade vĺn a kučier zdvihnuté. V skutočnosti je to najdôležitejšia vlastnosť kučeravých vlasov – vysoká pórovitosť. Vlasy s vysokou pórovitosťou sú matné a suché pramene so sklonom k ​​stmavnutiu a statickosti. Čo je zaujímavé, existuje niekoľko druhov kučeravých vlasov. Existujú vlnité, kučeravé a takzvané závitkové vlasy. Každý z týchto typov má iné podtypy, ktoré sa vyznačujú odlišnou textúrou a úrovňou zvlnenia.

Toto sa vašim kučeravým vlasom nepáči

Existujú ošetrenia a kozmetika, ktoré nebudú fungovať na kučeravých vlasoch. Preto, ak sú vaše vlasy kučeravé, nemali by ste:

  • umývať ich v horúcej vode, pretože to povzbudzuje kutikuly k otvoreniu a pramene sa stávajú matnými;
  • rozčesávať ich, keď sú suché, pretože to povzbudzuje statickosť a kučeravosť;
  • používať hrebeň s jemnými zubami, pretože to môže viesť k lámaniu vlasov a ich vyťahovaniu;
  • silno sušiť vlasy uterákom;
  • používať fény na vlasy a žehličky, ktoré prispievajú k dehydratácii vlasov;
  • vystavať vlasy intenzívnym stylingovým procedúram;
  • aplikovať si kozmetiku obsahujúcu alkohol a iné čistiace prostriedky, ktoré dehydratujú vlasy a pokožku hlavy.

Najlepšie zložky kozmerika na kučeravé vlasy

Pri nákupe vlasovej kozmetiky na kučeravé vlasy hľadajte tri druhy prísad, ktorých úlohou je zvlhčovať a vyživovať pramene. Sú to:

  1. Zvlhčovadlá – zvlhčujúce látky, ktoré uzamknú vlhkosť a doplnia vlasy vodou. Zvlhčovadlá sú: kyselina hyalurónová, glycerín, šťava z aloe, med, močovina a panthenol.
  2. Zmäkčovadlá – vytvárajú ochrannú vrstvu, ktorá obnovuje prirodzenú lipidovú bariéru a znižuje odparovanie vody. Táto skupina látok zahŕňa: ľanový olej, arganový olej, olivový olej, bambucké maslo, jojobové maslo, silikóny, parafín.
  3. Proteíny – regenerujú poškodené vlasy. Nájdete ich vo vajciach, jogurte a kefíre. Hydrolyzované proteíny sú: hodváb, keratín, materská kašička, kolagén a 1-cysteín.

Majte na pamäti, že silikóny, ktoré patria do skupiny zmäkčovadiel, vôbec nekondicijujú kučeravé vlasy. Vskutku obdarúvajú vlasy elegantným vzhľadom a prírodným leskom, pretože na každom z nich vytvárajú neporéznu vrstvu. Výhodou tohto riešenia je, že znečistenie miest nie je schopné preniknúť vlasmi, ktoré zmäkčovadlá chránia a tak ich poškodiť. Na druhej strane silikóny bránia prenikaniu vyživujúcich látok. Čo by sa teda malo urobiť? Nepoužívajte silikóny, ktoré nie sú rozpustné vo vode a nie je možné ich opláchnuť iba SLS šampónom.

Ako so umývať a sušiť kučeravé vlasy?

Kučeravé vlasy sa musia umývať šetrne a s pomocou vhodného šampónu. Čo je dôležité, na posledné oplachovanie by sa mala použiť studená, alebo vlažná voda, aby sa vlasové kutikuly uzavreli. Pramene sa musia vysušiť uterákom pomocou jemných pohybov. Vyhnite sa silnému drhnutiu pokožky hlavy alebo vlasov. Potom si naneste kondicionér a vlasy rozčešte pomocou hrebeňa so širokými zubami. Ak nemôžete svoje vlasy nechať vysušiť na vzduchu, použite fén s iontovou technológiou a nastavte si prúd studeného vzduchu.

Kozmetika pre kučeravé vlasy

Šampón na kučeravé vlasy by mal vlasy jemne očistiť a mať ľahké zloženie, ktoré vlasy nezaťaží. Takýto kozmetický prípravok zabraňuje krepovateniu a statickosti. Taktiež zvláda kučery a obnovuje vlny a cievky. Tento druh produktu by mal okrem iného obsahovať: bambusový extrakt, bielkoviny a rastlinné oleje.

Kondicionér na kučeravé vlasy by mal obsahovať zmäkčovadlá, ktoré zaisťujú zosilnenie a vyhladenie lipidovej bariéry. Okrem toho také kozmetické prostriedky zabraňujú dehydratácii, oslabeniu a nadmernému vypadávaniu vlasov. Kondicionér pre kučeravé vlasy ich tiež zanecháva lesklé, vylepšuje ich stav a pomáha prameňom odolávať vonkajším agresorom. Podobné vlastnosti vykazujú prírodné oleje. Populárna a účinná liečba kondicionovania vlasov, ktorá si vyžaduje použitie rastlinných olejov, je ošetrenie vlasov olejmi. Ak chcete ošetrovať svoje kučeravé vlasy olejmi, mali by ste siahnuť po: sladkom mandľovom oleji, kokosovom oleji, olivovom oleji.

Ako zaťažiť kučeravé vlasy?

Existuje mnoho spôsobov, ako zaťažiť kučeravé vlasy. Vďaka tomu budú pramene obdarené módnym a elegantným vzhľadom. Spôsob, akým sa starať o účes kučeravých vlasov závisí od: vášho prirodzeného účesu, hrúbky kučery a typu kučery. Preto najlepším a najbezpečnejším riešením je návšteva profesionálneho a skúseného kaderníka. Kaderník vám poradí, aké dlhé by vaše vlasy mali byť, aby zodpovedali vašej tvári. Tiež vám poskytne niekoľko rád, ako sa starať o kučeravé vlasy a akú kozmetiku používať.

Styling kučeravých vlasov

Toto nie je ľahká úloha. Kučeravé vlasy je pomerne ťažké skrotiť, ale našťastie sa dajú zvládnuť pomocou zodpovedajúcej kozmetiky a doplnkov. Preto môžete siahnuť po ľahkých penách a krémoch. Kozmetiku naneste pozdĺž vlasov pomocou hrebeňa so širokými zubami. Pomerne užitočným nástrojom na úpravu kučeravých vlasov je fén, ktorá má difúzer. Avšak, ak sa necítite na profesionálny styling vlasov, spravte si účes sama.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *