Farbenie vlasov s hennou, rovnako ako pri bežných farbách vlasov, sa považuje za veľmi populárne. Henna nie je len 100% prírodné farbivo, ale prináša aj prírodné účinky. Zmena farby vlasov s hennou však nie je jednoduchá. Pokračujte v čítaní článku a zistite, ktorým chybám by ste sa mali pri aplikovaní heny vyhnúť, aby ste získali požadovanú farbu vlasov.

1. Neanalyzujete zloženie

Toto je najbežnejšia chyba pri používaní henny. Výsledky? Často si aplikujete falošnú, alebo veľmi nekvalitnú hennu, ktorá poškodzuje pramene a dráždi pokožku hlavy. A čo je ešte horšie, konečný efekt zafarbenia vlasov je úplne iný ako ten žiadaný a popísaný na obale. Taktiež, ak nečítate zoznam zložiek, potom je vysoko pravdepodobné, že nečítate ani návod na použitie. Prečo by ste predsa mali strácať čas čítaním pokynov, ak ste už počuli, ako na to, alebo ste videli nejaký článok o tejto téme na internete. Bohužiaľ, takáto stratégia môže byť katastrofálna, pretože nie každý tip z internetu alebo rady vašich priateľov budú fungovať rovnako dobre na vašich vlasoc.

2. Henna zafarbí všetky typy vlasov

Nie je to pravda. Účinok zafarbenia závisí od: farby a typu vlasov, starostlivosti o vlasy pred aplikáciou henny, typu henny, času, koľko necháte hennu na vlasoch, spôsobu, akým ste si hennu pripravili, starostlivosti o vlasy po zafarebení a stave vášho organizmu.

3. Nedostatočná príprava na henu

Dôvodom môže byť buď nedostatočná príprava, alebo mätúco napísané pokyny. Musíte si uvedomiť, že existuje niekoľko spôsobov, ako je možné pripraviť henu. Napríklad, ak zalejete toto prírodné farbivo vriacou vodou, nemôžete očakávať dosiahnutie dobrých účinkov. Ak pridáte príliš veľa vody, zmes vám vlasy vôbec nezafarbí; namiesto toho len steká po vlasoch bez toho, aby ich zafarbila. VIdíte v zmesi henny hrudky? Rovnako zlé.

4. Použitie príliš málo henny v porovnaní s dĺžkou a hustotou vlasov

Použitie príliš malého množstva farbiva znemožňuje správne zafarbenie vlasov. Ak ste začiatočník, nebojte sa použiť henny viac. Koniec koncov, je lepšie použiť o niečo viac tohto prírodného farbiva a získať tak intenzívnejšiu farbu, ako mať problémy s pozorovaním akýchkoľvek zmien vo vzhľade vašich vlasov. Po absolvovaní niekoľkých ošetrení hennou zistíte, koľko prípravku vaše vlasy skutočne potrebujú.

5. Nie ste dostatočne usilovní

V zásade, nebude možné dosiahnuť komplexnú farbu ani intenzívny odtieň, ak nemáte všetky vlasy rovnomerne pokryté hennou. Je to jednoduché uhádnuť, konečný účinok bude zďaleka taký, ako si predstavujete, ak si aplikujete viac heny na niektoré pramene, pričom ostatné zostanú bez farbiva. Navyše farba, ktorú ste chceli, sa určite bude líšiť od farby, ktorá sa objaví na vašich prameňoch. Ako to urobiť správne? Začnite si aplikovať hennu od korienkov, teda od čela a cestičky. Potom pokračujte v nanášaní farbiva na oblasť za uchom, blízko pokožky hlavy a nakoniec naneste dĺžku.

6. Necháte si hennu na vlasoh príliš dlho alebo príliš krátko

Je potrebné si uvedomiť, že henna môže spôsobiť dehydratáciu vlasov a podráždenie pokožky hlavy, ak je na vlasoch ponechaná príliš dlho. Konečný účinok zafarbenia bude samozrejme úplne odlišný, určite horší. Podobné výsledky sa dosiahnu, ak necháte farbivo na vlasoch príliš dlho. V zásade by aplikácia henny na vlasy po dobu jednej hodiny mala byť dostatočná. Ak však používate hennu prvýkrát, odporúča sa nechať ju na vlasoch iba na 30 minút. Polhodina by mala stačiť na dosiahnutie správnej farby bez oslabenia vlasov. Samozrejme, ak použitie henny na vlasoch po dobu 30 minút neprináša uspokojivé účinky, predĺžte tento čas a nezabudnite sledovať, ako vaše vlasy reagujú na takéto ošetrenie.

7. Doplnky do henny

Existujú rôzne ďalšie látky, s ktorými by henna mohla prísť. Niektoré z nich zosilňujú alebo oslabujú konečný účinok. Stručne povedané, doplnky môžu predĺžiť životnosť účinkov, zmeniť farbu vlasov alebo zlepšiť stav prameňov. Je tiež potrebné si uvedomiť, že dodatočné prísady môžu napomôcť k vymývaniu pigmentu, takže s každým šampónovaním sa farba vlasov mierne zmení. Taktiež môže byť pokožka hlavy podráždená. Preto skôr, ako si nanesiete na vlasy hennu, najskôr vykonajte test.

8. Nechránite pokožku pred škvrnami

V skutočnosti sú škvrny a stopy, ktoré henna zanecháva, skutočne ťažké odstrániť. Najviac náchylné na zafarbenie sú: čelo, uši, krk a nechty. Preto, ak sa chcete vyhnúť škvrnám, natrite si dané časti tela krémom, olejom alebo vazelínou. Taktiež použite gumené rukavice, aby ste si udržali ruky čisté.

9. Nedôkladné čistenie vlasov pred sfarbením

Mastnota, kozmetické zvyšky, lupiny a iné nečistoty môžu brániť správnemu naneseniu henny a dosiahnutiu vytúženého vzhľadu. Jednoducho, henna prenikne čistými vlasmi lepšie a jednoduchšie. Preto sa pred nanesením henny na vlasy uistite, že pramene sú čisté, suché a rozčesané. Vďaka týmto príravám bude konečný efekt oveľa lepší a trvalejší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *