Ako prirodzene tmavsieť vlasy?

Chcete, aby vaše vlasy vyzerali tmavšie a lepšie? Nemusíte ísť k profesionálovi, pretože existuje niekoľko spôsobov, ako prirodzene tmavsieť vlasy. Tímto spôsobom môžete získať silné a lesklé vlasy, aniž by ste to skutočne robili priamo vo vašom salóne. Tento článok vám ukáže, ako tmavšie vlasy prirodzene, bez škodlivých chemikálií.

1. Prírodné farbivá

Jedným z najlepších spôsobov, ako prirodzene tmavsieť vlasy, je používať prírodné farbivá. Rôzne časte prírodných rastlín a potravín môžu slúžiť ako prírodné farbivá, napríklad zeler, šafran, červená repa, kurkuma, káva, čaj a ďalšie. Tie majú tendenciu dať vašim vlasom prirodzenú, ale tmavšiu farbu.

A. Zeler

Zeler je veľmi jednoduchý a rýchly spôsob, ako prirodzene tmavšieť vlasy. Stačí použiť kôšový odvar zeleru a aplikovať ho na vlasy. Pre tento postup je potrebné iba 10 g sušeného zeleru, 1 liter vody, 10 g kyslej smotany a 1 žĺtok. Zelerový vývar môžete nechať pôsobiť na vlasy približne 20 minút a zmyť ho.

B. Šafrán

Šafrán je vynikajúci pre ten, kto chce tmavšie vlasy. Je to najdrahší korenie na svete, ale môže poskytnúť vynikajúci účinok. Ako zmiešať šafrán, musíte urobiť odvar zo šafranu. Pridajte lyžicu šafranu do pár šálok vriacej vody a nechajte lúhovať asi 10 minút. Keď je odvar pripravený, musíte ho aplikovať na vlasy a nechať pôsobiť 10-20 minút. Potom umyte vlasy.

C. Kurkuma

Ak chcete, aby vaše vlasy boli tmavšie, kurkuma je skvelou voľbou. Kurkuma má prirodzené farbivo, ktoré môže byť veľmi užitočné pre tmavšie vlasy. Príprava jej je jednoduchá. Potrebujete iba 4 lyžice kurkumy, 1 šálku vody, 4 lyžice ricínového oleja a 25 kvapiek éterického oleja. Všetky prísady zmiešajte do jednej homogénnej hmoty a aplikujte ju na vlasy. Nechajte ju pôsobiť približne 30 minút a utrite obväzom navlhčeným v teplej vode.

2. Červená repa

Červená repa je ďalší produkt, ktorý môže byť obzvlášť užitočný na tmavšie vlasy. Táto rovnomerne červená zelenina obsahuje veľa vitamínov a minerálov. Červená repa navodí tmavší odtieň vlasov. Jednoducho použite šťavu z červenej repy a aplikujte ju na svoje vlasy. Použitím tohto produktu môžete tmavšie vlasy dosiahnuť počas niekoľkých týždňov pravidelného používania.

3. Pasta z kávy

Pasta z kávy môže tiež slúžiť ako tmavšie vlasy. Pasta z kávy je vhodná pre všetky typy vlasov a môže byť veľmi užitočná pre hnedé vlasy. Na výrobu pasty z kávy by ste mali použiť 1 lyžičku vysoko kvalitnej kávy a 1 lyžičku vody. Kávu rozmixujte a vložte do vody. Aplikujte pasta na vlasy, 15 minút nechajte pôsobiť a potom umyte vlasy. Tento postup môžete opakovať každý týždeň.

4. Čajové lístky

Čajové lístky môžu zabaliť vaše vlasy a poskytnúť