TOP 7. Séra na kuperóznu pokožku, ktoré prinášajú sľúbené účinky

Máte podráždenú, začervenanú pleť s popraskanými cievkami? Vyskúšajte jedno z najlepších sér na kuperóznu pokožku a cíťte sa znova vo svojej koži nádherne.

Tu sú top kozmetické prípravky, ktoré majú dokázané úžasné účinky. Sedem najlepších sér na tvár na kuperóznu pokožku, ktorých účinky si poradia aj s tou najreaktívnejšou pokožkou. Všetky sú zložené z tých najkvalitnejších ingrediencií, aby zabezpečili vysokú efektivitu a starostlivosť, ktorá vyhovuje aj tomu najnáročnejšiemu typu pokožky, ktorou je jednoznačne aj kuperózna pokožka.

Prečo sérum a nie krém?

Po prvé, sérum má silnejšie účinky, ale čo ho robí skutočne lepším ako krém na tvár je jeho schopnosť preniknúť cez epidermu a pracovať vnútri pokožky. Ďalším rozdielom medzi týmito dvom produktami je fakt, že na rozdiel od krému je sérum ľahšie (to platí hlavne pre séra na báze vody), preto sú vhodné na všetky typy pokožky. Sérum neupcháva póry, ani nezanecháva na tvári mastný film. Samozrejme len vtedy, keď si vyberiete to najlepšie sérum.

Najlepšie sérum na kuperóznu pokožku

Nájsť to správne sérum na tvár vám pomôžu recenzie od zákazníkov – ak je populárne a má pozitívne recenzie, tak je veľmi pravdepodobné, že produkt stojí za to. Jediné na čo však nesmiete zabudnúť je, že vždy si produkt vyberajte podľa potrieb vašej pleti. Čo by ste mali sledovať, keď máte kuperóznu pokožku?

V prípade kuperóznej pokožky by sérum nemalo byť iba ľahké, ale malo by obsahovať ingrediencie, ktoré sa zameriavajú na oslabené kapiláry. Hľadajte okrem iného pagaštan konský, arniku a extrakt z ginkga.  Ďalším dôležitým kritériom je jednoduché zloženie. Je potrebné, aby obsahovalo len tie nevyhnutné látky, lebo stáva sa často, že produkt, ktorý nie je čisto prírodný, spôsobí kuperóznej pokožke podráždenie. Preto by ste sa mali vyhýbať esenciálnym olejom, alkoholu a príliš veľkému množstvu konzervantov.

Aké sérum na tvár by ste si mali vybrať?

Tu je 7 sér na tvár, nad ktorými sa oplatí porozmýšľať, keď hľadáte pre seba ideálny produkt na starostlivosť o pleť. Ktorý si vyberiete?

1. Pleťové sérum na kuperóznu pokožku Nanoil Anti-Redness

Pleťové sérum na kuperóznu pokožku Nanoil Anti-Redness

Jednotkou medzi sérami na tvár na kuperóznu pokožku, jeden z najčastejšie kupovaných produktov, prípravok, ktorý odporúčajú aj odborníci. Jedno z jeho najväčších plusov je, že má jednoduché a ultraľahké zloženie, ktoré sa do pokožky vstrebe len za niekoľko sekúnd. Je to sérum, ktoré prináša okamžitú úľavu, zmierňuje začervenanie a viditeľne ozdravuje pokožku. Nanoil Anti-Redness Face Serum opravuje steny kapilár, vďaka čomu je pokožka elastickejšia, a to sa prejaví zlepšením stavu metličkových žiliek. Nanoil sérum na kuperóznu pokožku obsahuje extrakty z lipy, pagaštanu konského, cyprusu a indickej Punarnavy. Jeho aplikácia je naozaj príjemná a účinky sú viditeľné rýchlejšie ako u iných produktoch, ktoré sú momentálne dostupné na trhu. Je to produkt, ktorý bude milovať každá citlivá pokožka.

stránky produktu: www.nanoil.sk

2. Pleťové sérum na kuperóznu pokožku Avebio Bio Oil Antired Elixir

Olejový elixír, ktorý je zložený až z šiestich rôznych extraktov, ktoré sa získavajú z makadamových orechov, pšeničných klíčkov, marakuje, šípkových plodov, cistu a slamienky. Dominujú v zložení a dopomáhajú séru poskytnúť sľúbené výsledky. Avebio sérum na tvár je jediným produktom na kuperóznu pokožku, ktorý je vyrobený čisto z olejov, čo ho robí nezvyčajným. To znamená, že ho musíte používať opatrne, lebo riziko, že budete mať upchaté póry je dosť vysoké. A keď má pokožka upchaté póry, začne produkovať viac mazu, čo vedie k mastnej, lesknúcej sa tvári. Keď sa však používa podľa návodu, tak toto sérum odstraňuje podráždenie, vyživuje pokožku, udržiava hladinu hydratácie, odďaľuje starnutie a posilňuje steny krvných ciev.

3. Pleťové sérum na kuperóznu pokožku Norel Dr Wilsz Sensitive Facial

Norel sérum na kuperóznu pokožku má gélovitú konzistenciu, ktorá je vyrobená, aby upokojila začervenanú a podráždenú pokožku. Hodí sa na pokožku s popraskanými cievkami a rosaceou. Základom séra je extrakt z kvetov arniky, ktorý posilňuje a zlepšuje stav popraskaných cievok. Medzi ostatné extrakty, ktoré sú použité s sére patria pagaštan, listnatec, hamamel a čertov pazúr. Norel Sensitive Facial sérum je určené na ranné a večerné použitie. Aby malo sérum lepší účinok, tak výrobca odporúča, aby ste po jeho aplikácii použili krém na tvár, ktorý pochádza z rovnakej kozmetickej rady. Vtedy by malo sérum zosvetliť pigmentové škvrny, odstrániť problémy popraskaných cievok, zmierniť opuchy a poskytnúť ochranu.

4. Pleťové sérum na začervenanie Bandi Veno Care

Bandi Veno Care Anti-redness Serum je ďalším odporúčaným produktom na starostlivosť o reaktívnu pokožku. Toto ľahké sérum je vyrobené, aby si poradilo s problematickou pokožkou a obsahuje d-pantenol, extrakty z cyprusu, pagaštanu a lipy, skombinované s rutínom a zmesou extraktov zo sladkého drievka, moruše, broskyne a šišiaka bajkalského, ktoré rozjasňujú pokožku. Takáto receptúra si vie celkom dobre poradiť s podráždením, vyživuje pokožku a odstráni popraskané cievky. Bandi serum na kuperóznu pokožku sa odporúča používať len ako dočasná kúra na zmiernenie začervenania, a tiež ako prevencia problémov reaktívnej pokožky.

5. Antiageingové sérum na kuperóznu pokožku Iwostin Capillin

O kuperóznu pokožku sa môžete dobre postarať aj keď je zrelá, to znamená, že má bežné problémy ako sú vrásky, starecké škvrny a ochabnutú pleť. Presne na to bolo vyrobené sérum Iwostin Capillin. Skvelé na tom je, že len jedinou aplikáciou zmiernite začervenanie a erytém. Čím dlhšie ho používate, tým sa významnejšie zníži závažnosť problémov zrelej pleti a popraskaných cievok. Čo sa týka receptúry, je vyrobené z vitamínu C, ktorý pokožku rozjasní, alantoínu, ktorý upokojí podráždenie a zmesi ingrediencií, ktoré sú základom rady Iwostin Capillin (Neutrazen, Pronalen Aesculus, AquaJuve Q MIX 5%). V neposlednom rade, toto sérum má dosť hustú konzistenciu.

6. Pleťové sérum na začervenanie Exuviance AntiRedness Calming

V tomto zozname je to jedno z najdrahších sér na kuperóznu pokožku. Jeho upokojujúce zloženie je určené na každodenné používanie. Vďaka extraktu z pagaštanu konského a iným menej známym rastlinným ingredienciám – vrátane sladkého drievka a bieleho čaju – je sérum Exuviance AntiRedness Calming zaujímavým produktom na citlivú pokožku a pokožku s rosaceou. Na druhej strane, sérum obsahuje aj peptidy, kofeín a laktobiónovú kyselinu, ktoré sú známe svojim silným účinkom. Avšak tieto ingrediencie zvyšujú riziko podráždenia, špeciálne keď sa sérum nanáša na extrémne citlivú pokožku. Toto je dobré mať na pamäti, hlavne keď máte hyperreaktívnu pokožku.

7. Pleťové sérum na kuperóznu pokožku Apis Couperose-Stop

A tu je ďalšie sérum, ktoré si poradí s cievnymi léziami. Je skvelé na každodenné používanie a bojuje s častými problémami kuperóznej pokožky, ako je začervenanie tváre a dilatované cievky. Aj napriek tomu, že je textúra dosť hustá, hlavne na pleťové sérum, nemal by byť problém s jeho vstrebávaním do pokožky. Apis Couperose-Stop dodáva pokožke vitamín C, ceramidy, hodvábne proteíny, extrakt z rias a extrakt z ginkgo biloby, aby boli kapiláry silnejšie. Nie je to drahý produkt, čo znamená, že by ste od neho nemali očakávať okamžité výsledky. Ak ho však budete používať dlhší čas, tak bude fungovať podľa očakávania.