Nápady na domáce výroby make-upu

Ahoj a vitaj na našom blogu o kráse!

Dnes sa budeme venovať téme, ktorú milujú všetci milovníci bytia kreatívni a zároveň sa radi navážajú do nových výziev – DIY nápady na make-up! Určite viete, že kosmetické produkty môžu byť niekedy naozaj drahé a nie každý z nás môže alebo chce investovať vysoké sumy do líčení. Navyše, kreatívnosť a schopnosť vytvárať niečo vlastnými rukami je neuveriteľne napĺňajúce. Takže čo povieme na to, že si vytvoríme vlastné produkty na líčenie?

1. DIY rúž

Čo budete potrebovať:

– Vazelína

– Starý rúž, odtieň ktorý máte radi, alebo stále máte doma očnú linku, ktorú už nepoužívate

– Malú nádobku

– Lyžičku a misu

Postup:

Rúž alebo očnú linku zomeliete na lyžičke a pridáte k nemu vazelínu. Všetko spolu zohrejte v miske nad parou, aby ste získali hladkú zmes. Zmes potom prenesieme do nádoby a necháme vychladnúť. A máte hotovo! Takýto rúž je skvelý, pretože si môžete vytvoriť akýkoľvek odtieň, ktorý si prajete.

2. DIY očný make-up odstraňovač

Čo budete potrebovať:

– 2 polievkové lyžice olivového oleja

– 2 polievkové lyžice vazelíny

– 1 šálka horúcej vody

Postup:

Vazelínu a olivový olej zmiešajte v miske. Potom pridajte horúcu vodu a poriadne premiešajte. Výsledný produkt je jemný a veľmi účinný odstraňovač make-upu, ktorý skvele hydratuje pokožku.

3. DIY bronzér

Čo budete potrebovať:

– Kakaový prášok

– Škrob

– Malú nádobku

Postup:

Zmiešajte kakaový prášok a škrob vo vhodnom pomere tak, aby vznikol odtieň, ktorý vám vyhovuje. Zmes potom vsypte do nádoby a hotovo! Azda najpríjemnejšou výhodou je, že bronzér vonia úžasne po čokoláde.

Make-up je skvelý a vďaka týmto jednoduchým DIY projektom je ešte zábavnejší. A hlavne, stvorenie niečoho vlastnými rukami dáva skvele pocit naplnenia. Takže nech sa vám darí vo vlastnej tvorbe!

Tip: Vždy si otestujte DIY produkty na malom kúsku pleti, aby ste sa uistili, že na ne nebudete alergický.