Typy Makeup Primerov / Baz a K čomu Sú

Makeup primer a baza sú často mylne považované za to isté, pretože oba majú za úlohu pomôcť vášmu mejkapu dlhšie udržať a získať optimálny pocit. To je samozrejme skutočnosťou, ale existuje veľa významných rozdielov v tom, čo tieto produkty skutočne robia. Tieto jemné rozdiely sú dôležité, aby ste mali úplné porozumenie toho, čo potrebujete pre svoju pleť. Ak hľadáte najlepší spôsob, ako základ pre svoj mejkap, je potrebné preskúmať všetky možnosti, aby ste našli svoj perfektný produkt.

Čo je Makeup Primer / Baza?

Primer alebo baza je hydratačný produkt, ktorý sa aplikuje na pleť pred nanesením make-upu. Primer sa zamieňa často s bazou, ale ide skôr o dva rozdielne produkty. Primer má priamu úlohu, čo znamená, že poskytuje niektoré špecifické funkcie pre kožu, v závislosti od typu pleti a požiadaviek. Primer vám môže pomôcť uhasiť pleť, prirodzene matnúť, chrániť pleť pred škodlivými ultrafialovými lúčmi, či predĺžiť trvanlivosť make-upu.

Baza a primer sú jednotné a vytvárajú základ pre make-up. Bazy sú oveľa krémovejšie ako primery a sú tiež hydratačnejšie. Používajú sa najmä na skrytie farebných nerovností pleti a vyrovnávajú ju na jednotný odtieň. Hoci si môžu primer a baza vzájomne vyhovovať, je dôležité rozlišovať medzi nimi. Užívaním vhodného ich kombinácie odpovedajúcemu špecifickým a jedinečným požiadavkám vašej pleti sa môžete nechať perfektne upravovať po celý deň.

Typy Make-up Primerov

Existuje veľa druhov primerov, ktoré sú prispôsobené rôznym pleťovým potrebám. Tu sú najznámejšie z nich:

Matné Primery

Matný primer je určený pre ľudí s mastnejšou pleťou. Sú vyrobené z matných látok, ako je silikón, ktoré absorbujú prebytočný lesk. Sú tiež malé častice sférického prášku, ktoré umožňujú ľahko odstrániť prebytočný olej a smäd. Sú to silné matné produkty a sú veľmi účinné. Užívaním matných primerov môžete dosiahnuť zdravú, matnú a vysokej kvality pleť.

Hydratačné Primery

Hydratačné primery sú obzvlášť vhodné pre liečbu suchých a dehydrovaných pletí. Pleť hydratujú mliečne lipidy a glycerín, ktoré prichádzajú v rôznych produktoch v závislosti od značky. Primer ujednotí pleť tým, že vedie hydratáciu prípravkom, a tak pomáha chrániť pred vonkajšími škodlivými vplyvmi ako je voľné vodné čiody a infračervené žiarenie. S týmto primerom môžete dosiahnuť zdravú pleť bez toho, aby ste to vedeli.

Bieliace Primery

Tieto primer boli špeciálne navrhnuté pre starostlivosť o pleť a aplikáciu make-upu. Tieto primery zosvetlia pleť okamžite a skryjú ľubovoľné tmavé pigmenty. Prípravok môže byť navrhnutý tak, aby sa z ešte rovnomerne rozmiestnil na pokožke, a tiež pomôže skryť akékoľvek vonkajšie škvrny alebo jemné linky tváre. Tieto primery poskytujú jasnejšie odtiene pre vašu pokožku, čo vám umožní dosiahnuť aktuálne bezchybnú pokožku.

Green Primer

Všetci ľudia trpiaci tmavými kruhmi sa môžu spoľahnúť na primer zelenej farby. Zelená farba produktu pomáha napraviť modrasté tóny, ktoré boli tmavé kruhy. Ide o produkt, ktorý bol navyše vytvorený vo forme stačiaceho hydratačného prípravku, ktorý vám poskytne potrebnú hydratáciu. Ten má tiež lokálne antioxidačné vlastnosti, ktoré slúžia na chránenie vašej pleti pred starnutím a poškodením.

Špeciálne Primery

Existuje aj množstvo špeciálnych primerov ohľadom špecifikácie ich odtieňov. Sú často krémovejšie ako tradičné primery a poskytujú viac hydratácie. Primer s pekným perlovým odtieňom je vhodný na sa pre tekutý mejkap, rovnako ako je žiaduce pre tmavšie odtiene farieb. Môžete nájsť aj produkty s rôznymi ovocnými vôňami, ktoré sú obzvlášť obľúbené