products 5 najdôležitejších účinkov D-panthenolu v kozmetických produktoch

D-panthenol (taktiež známy ako provitamín B5) je často prítomný v nemastných prípravkoch na pokožku a starostlivosť o vlasy. Zaujímavé je, že táto molekula má veľmi veľký potenciál, preto sa často pridáva do kozmetických produktov, aby poskytovala neuveriteľné liečebné výhody. Takže, aký je dôvod, prečo sa ľudia pýtajú po D-panthenolu? Aké sú najdôležitejšie použitia D-panthenolu v starostlivosti o pokožku a vlasy?

V tomto článku sa podrobnejšie pozrieme na 5 najdôležitejších účinkov D-panthenolu na pleť a vlasy.

1. Použitie D-panthenolu ako hydratačného a regeneračného prvku

Panthenol je silný hydratačný prostriedok, pretože obsahuje veľké množstvo vode. Na pokožke sa rýchlo absorbuje a zachováva tak vlhkosť v pokožke po viac ako 72 hodín. Preto je ideálny pre zmiernenie suchosti, svrbenia a zamatovej pokožky. Taktiež prebúdza kompletný proces jej regenerácie. Napríklad, ak príde do styku s poškodením pokožky (ako je trhlinky, škrabance, odreniny atď.), okamžite umožňuje rýchle a správne hojenie pokožky. V zásade, D-panthenol je veľmi účinným liečivom, preto sa často pridáva do kozmetických prípravkov na hydratáciu a hojenie pokožky.

2. Účinkuje ako antimikrobiálny a protizápalový prostriedok

Panthenol je veľmi účinný ako antimikrobiálny prostriedok. Svojim pôsobením v boji proti mikróbom pomáha udržiavať čistotu a čistú pokožku. Takže je veľmi užitočné pridávať do produktov určených pre zapálenú pokožku. Dokáže zmierniť zápaly. Ako ďalší antimikrobiálny a protizápalový účinok pomáha zabrániť rastu nedobrovoľných mikróbov a liečiť pokročilé choroby pleti, ako je napríklad psoriáza. Je veľmi užitočný aj pre starostlivosť o celkovú pokožku.

3. Má výživové vlastnosti

Panthenol sa okamžite vstrebáva do pokožky, preto má veľmi silné výživové vlastnosti. Je to veľmi dobrý zdroj aminokyselín, mastných kyselín, vitamínov a minerálov. Tie pomáhajú zmäkčiť pokožku a dať jej potrebnú silu na boj proti voľným radikálom a intenzívne zvlhčovanie. D-panthenol naviac vyhladzuje a vyživuje pokožku a prirodzene jej vracia krásu. To robí tento produkt veľmi užitočným ako súčasť vzťahovej starostlivosti.

4. Použitie D-panthenolu na stimuláciu látkového obratu

Panthenol poskytuje okamžité bohatstvo kyseliny pantoténovej. Táto kyselina je veľmi dôležitá pre udržanie zdravia pokožky. Ako aminokyselina vyživuje vlasy a pokožku z hĺbky a stimuluje látkový obrat, aby tkáňové bunky rýchlo regenerovali. Taktiež zabraňuje prenikaniu baktérií do pokožky, čo vedie k jej vymaľovaniu a trápnym léziám. Preto sa táto látka často pridáva do produktov na líčenie a na ochranu pleťových produktov.

5. Použitie D-panthenolu v séru proti starnutiu

Panthenol dokáže chrániť a obnovovať elasticitu pokožky. To je veľmi užitočné v boji proti vráskam a starnutiu. Dokáže obnoviť prirodzenú tvorbu kolagénu, čo je veľmi dôležité pre udržanie pevnosti a elasticity pokožky. Ako taký, používa sa v sérach na obličky a anti-aging produktoch. Jediná vec, ktorú je potrebné pamätať, je, že každé produkty môžu mať trochu odlišné zloženie, pretože to závisí na tom, čo je pridané do tohto produktu. Takže je vždy lepšie pozrieť sa na zloženie produktu, aby ste sa uistili, že obsahuje panthenol.

Ako viete, D-panthenol je veľmi účinným prostriedkom v starostlivosti o pokožku a vlasy. Existuje veľa produktov, ktoré tento prvok obsahujú. Avšak, je dôležité si uvedomiť, že je potrebné prečítať zloženie produktu prevenuje, aby ste sa uistili, že jeho zložku, ako je D-panthenol, je tam pridané do prípravku. V prípade, že je, potom je to skvelý spôsob