Provokatívny makeup, provokatívna kolekcia. Dr Irena Eris a jej ProVoke línia

Po prvý krát sme o tejto terapii počuli približne uprostred dvadsiateho storočia. Jej základom je podávanie účinných látok priamo do oblasti postihnutej ochorením. Nejedná sa o metódu chirurgickú. Používa sa v dermatológii a estetickej medicíne.

ProVoke02
Mezoterapia má rôzne variácie. Pri jednej z nich sa používajú extrémne tenké ihly, ktorými sa výživné látky vpichujú do hĺbky pokožky. Varianta bez ihiel je ne-invazívna metóda, ktorá využíva elektrický prúd vysokej frekvencie. Tretia varianta využíva ultrazvuk. Najnovšia sa využíva na transport výživných látok tzv ionoforéza.

Mezoterapia má svoje opodstatnenie pri športových zraneniach, bolesti svalov, dehydratácii pokožky, pri vráskach, striách či celulitíde a tiež sa týmto spôsobom rieši plešatosť. Kontraindikáciou pre absolvovanie mezoterapie je tehotenstvo, kojenie, alergia, diabetes či rakovina a tiež ak sa vám tvoria nepekné jazvy. Pri mezoterapii sa používajú účinné látky ako kofeín, kyselina hyalurónová, rastlinné extrakty a vitamíny.

ProVoke01
Predtým ako sa rozhodnete absolvovať mezoterapiu, natrú vám ošetrované miesto znecitlivujúcim krémom. Celá procedúra trvá približne pol hodinu a opakuje sa podľa potreby. Omladenie tváre, krku a dekoltu pomocou mezoterapie sa robí každé dva až päť týždňov. Vo všeobecnosti sa v tomto prípade odporúča 3-5 opakovaní. Každý mesiac je okrem toho možné absolvovať podpornú terapiu, ktorá predlžuje výsledky základnej terapie. Potom stačí mezoterapiu opakovať približne po troch rokoch. Ak si dáte ošetriť zadok a stehná kvôli celulitíde, robí sa to každé dva týždne a minimum terapií je štyri. Aby boli výsledky viditeľnejšie, je treba procedúru kombinovať s fyzickou aktivitou a masážou a tiež je dobré vzdať sa mastného jedla, alkoholu, kávy a cigariet. Mezoterapia na pokožke hlavy sa opakuje každé dve až štyri týždne.

ProVoke00
Mezoterapia teda poskytuje rýchle výsledky a má minimálne vedľajšie účinky. Patrí k nim napríklad začervanenie, modriny alebo krvácanie bezprostredne po ošetrení. Odporúča sa po zákroku chrániť pokožku pred slnkom aspoň pár dní, aby sa nevytvorili škvrny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *