Ako si starostlivo starám o pleť večer

Vitajte v mojej nočnej starostlivosti o pleť!

Je večer a ja sa pomaly pripravujem na moje obľúbené uvoľňujúce rituály, aby som uistila, že moju pleť starostlivo a oddane starám. Zažívam zmyselný zážitok s každou lahodnou príchutou, vôňou a konzistenciou výrobkov pre starostlivosť o pleť, studenou čistou textúrou utierky, čo odvádzam nadväzujúce nečistoty.

Od navonenej tmavej miestnosti s príjemnou teplotou až po balzám na pery, ktorý používam aby som sa uistila, že moje pery sú hydratované a vyživené, moja starostlivosť o pleť večer mi pomáha uvoľniť a znovuobjavovať moju pleť.

Praktikovaním mojej nočnej starostlivosti o pleť si vytváram dôležitý priestor na to, aby som prírodu svojej pleti počúvala a správne tomu prispôsobila svoju starostlivosť. Nezáleží na tom, či je vaša hlavnou túžbou hydratácia alebo vyrovnanie tónu pleti, odstránenie pigmentov, vyhlazenie vrások alebo čistenie pórov – fajn je vedieť, akú starostlivosť treba použiť.

Aby sme lepšie pochopili ako možno zvýšiť efekt starostlivosti o pleť, je dôležité poznať princípy starostlivosti o pleť večer od začiatku vyprázdňovania. Čítajte ďalej o tom, ako je možné vymyslieť si starostlivosť o pleť večer.

Krok 1: S radosťou sa umyte tvár

Prečistenie pleti od nečistôt a olejov je základným predpokladom každej starostlivosti o pleť. Začnite tým, že si vyčistíte tvár pod teplú, ale nie horúcu, vodu. Používajte jemný gél alebo mydlovú penu bez alkoholu, aby ste očistili povrch pleti pred každou ďalšou starostlivosťou o pleť.

Krok 2: Utrite tvár

Po umývaní tou peknou a jemnou utierkou použite jemný pohyb po tvári, aby ste odstránili ochranný film potu a nečistôt. Uistite sa, že ste odstránili všetok prípadný zbytočný (a poškodzujúci) olej a nečistoty.

Krok 3: Ošetrujte svoje obľúbené tonikum

Tonikum je jedným z najdôležitejších krokov starostlivosti o pleť. Zjemňuje textúru pleti, pomáha upravovať pH a stará sa o seboregulačný mechanizmus pleti, aby sa uistila, že pleť nie je preťažená nečistotami ani nadmerným mastením. Ako nástroj na odvodnenie pleti je podľa mňa tonikum nenahraditeľné.

Krok 4: Zábal seskviterpenov

Po tonifikácii je čas povzniesť bylinnú starostlivosť o pleť na vyššiu úroveň. Seskviterpeny sú intenzívnym antioxidantom, ktoré chránia pokožku pred voľnými radikálmi, potláčajú hormonálne poruchy pleti, chránia pred UV žiarením a pomáhajú obnovovať červené cievky. Seskviterpeny sú skvelé pre všetky typy pleti, preto je vo večerných starostlivostiach dôležité odovzdať ich pokožke.

Krok 5: Zmierňujte s hydratačnými krémami

Po seskviterpenoch je čas si popri tom nechať hydratačný krém. Môžete si zvoliť, či použijete krém, ktorý obsahuje vitamíny A, C, E alebo krém s kyselinou hyalurónovou alebo milostným kľúčom na pleť. Všetky pomáhajú prispieť k mäkšej a sviežej pleti, nech už ste akéhokoľvek veku alebo máte akýkoľvek typ pleti.

Krok 6: Uvoľnite s olejovou starostlivosťou o pleť

Po použití hydratačného krému je čas uvoľniť sa s olejom. Môžete si vybrať zo širokej ponuky olejov pre starostlivosť o pleť, ako je jojoba, arganový olej, olivový olej, kokosový olej, mandľový olej, kadamový olej alebo dokonca olej z čiernej ríbezle.

Výberom správneho oleja pre starostlivosť o pleť uvoľníte pleti množstvo živín a antioxidantov potrebných na návrat k zdravým a pružným bunkám.

Krok 7: Poskytnite svojej pleti nočný kúpeľ

Nakoniec odporúčam tvojej pleti, aby mohla pohodlne zaspať, aplikujte svoju obľúbenú nočnú masku. Môžete si vybrať zo širokej ponuky nočných tvarohových, maticových, kefírových alebo červených masek. Všetko je to užitočné pre nočnú