Péča a odstránenie umelých mihalníc

Umele mihalnice môžu dodať vášmu pohľadu to pravé výrazné kúzlo. Nielen že dokážu opticky zväčšiť, omladiť a oživiť oči, ale tiež pomôžu skryť nepravidelnosti alebo dokonca opticky zdvihnúť viečka. No ako sa o ne správne starať? Ako ich správne odstrániť? Prinášame vám niekoľko tipov a rád.

False Eyelashes

Tipy pre správnu starostlivosť o umelé mihalnice

Úspech nosenia umelých mihalníc v mnohých ohľadoch závisí na tom, ako sa o ne staráte. Nechajte ich vydržať tak dlho, ako je to možné, dodržujte tieto tipy na ich správnu starostlivosť:

1. Udržujte ich čisté

Po každom nosení je dôležité umytie umelých mihalníc. Odstraňujte z nich zbytky lepidla, make-upu a nečistot. To je nevyhnutné nielen pre zachovanie tvaru a kvality mihalníc, ale aj pre udržanie zdraví vašich skutočných mihalníc.

Cleaning False Eyelashes

2. Skladujte ich správne

Nezabudnite ich po čistení uložiť späť do obalu. Toto pomáha udržiavať ich formu a chráni ich pred poškodením a nečistotami. Nikdy ich nehodte len tak na stôl alebo do tašky bez ich chráneného púzdra.

3. Nepoužívajte na nich tužku na oči

To by mohlo spôsobiť, že sa stanú ťažšími a nemožnými na opätovné použitie. Ak chcete použiť eyeliner, aplikujte ho najprv na oči a potom priložte umelé mihalnice.

Ako správne odstrániť umelé mihalnice

Nesprávne odstránenie umelých mihalníc môže spôsobiť, že sa poškodia, alebo ešte horšie, že poškodíte svoje skutočné mihalnice. Zvládnite správne odstránenie umelých mihalníc týmito krokmi:

1. Nikdy ich neťahajte

Veľmi dôležité pravidlo je, nikdy neťahajte mihalnice, aby ste ich odstránili. To môže byť dobré mučenie pre vaše prirodzené mihalnice.

2. Použite odstraňovač make-upu

S pomocou vatového tampónu a odstraňovača make-upu na báze oleja jemne prejdite podľa línie umelých mihalníc. Olej pomôže zjemniť lepidlo, čo umožní ľahšie a bezpečné odstránenie. Nejde to na prvý pokus? Dajte si prestávku a skúste to znova. Nikdy nepoužívajte silu.

Removing False Eyelashes

3. Po odstránení čistite

Po odstránení umelých mihalníc nezabudnite na dôkladné čistenie očí. Odstraňte zostatkový make-up a lepidlo z očí a mihalníc, aby sa predišlo podráždeniu pokožky alebo infekciám.

Nosenie umelých mihalníc môže byť skvelou alternatívou alebo doplnkom pre maskaru. Ak však nesprávne ošetríte alebo odstránite umelé mihalnice, môže to viesť k zbytočným problémom ako je poškodenie mihalníc alebo infekcie. S týmito tipmi a radami budete hrať na istotu a uistíte sa, že vaše mihalnice budú vždy v najlepšom stave a vy budete vždy vyzerať ohromujúco!