Najlepšie postupy pre aplikáciu make-upu

Aplikácia make-upu je forma umeleckého vyjadrenia a pre niektorých ľudí je to súčasť ich každodennej rutiny. Sledujúc nižšie uvedené najlepšie postupy pre aplikáciu make-upu, môžete dosiahnuť profesionálny výsledok aj doma.

Pripravte svoju pokožku

Kľúčom ku skvelému vzhľadu je zdravá, čistá pokožka. Pred nanesením make-upu očistite svoju pokožku pomocou čistiaceho produkta, ktorý vyhovuje vášmu typu pleti. Potom pokožku zvlhčite. Ak máte suchú pleť, použite hustejší krém na zvlhčenie, zatiaľ čo pre mastnú pleť je lepšie použiť ľahký zvlhčovač.

Vyberte si správny podklad

Podklad je základ celého make-upu a zabezpečuje, aby váš make-up vydržal dlho bez rozmazania sa. Pri výbere podkladu sa uistite, že zodpovedá vašemu podtónu pleti a je vhodný pre váš typ pleti.

Primer je kľúčový

Pred nanesením make-upu aplikujte na pleť primer. Tento produkt vyrovná pokožku, zmenší vzhľad pórov a pomôže zabezpečiť, že nanesený make-up zostane na mieste.

Aplikujte make-up správnym nástrojom

Ak chcete dosiahnuť profesionálny výsledok, je dôležité používať správne nástroje. Štetce sú skvelé na rovnomerné nanesenie produktu a špongie ideálne na dosiahnutie prirodzeného vzhľadu. Pomocou špongie môžete tiež ľahko dosiahnuť takzvaný ‚baking‘ efekt pod očami.

Zohľadnite tvar a rysy tváre

Make-up je skvelý spôsob, ako zvýrazniť rysy, ktoré máte radi, a skryť tie, ktoré vás trápia. Kontúrovanie a zvýrazňovanie môže vytvoriť optický efekt, ktorý zmení tvar vašej tváre.

Nezabudnite na oči a pery

Oči a pery sú častí tváre, na ktoré sa ľudia často zameriavajú, takže sa oplatí venovať im úsilie. Pri líčení očí použite víko pre lepšie nanesenie tieňov a začnite s najsvetlejšou farbou, postupne pridávajte tmavšie odtiene pre vytvorenie hĺbky. Pre pery použite kontúrovaciu ceruzku a rúž, zvolte farbu, ktorá zodpovedá vašim líčidlám a oblečeniu.

Rutina čistenia

Na záver je dôležité pripomenúť, že vždy pred spaním odstráňte make-up. To nechá pokožku dýchať cez noc a zabraňuje ucpávaniu pórov, čo by mohlo viesť ku vzniku akné.

Tieto najlepšie postupy pre aplikáciu make-upu vám pomôžu získať skvelý výsledok. Pamätajte, že každý je iný a to, čo funguje pre jednu osobu, nemusí nevyhnutne fungovať pre druhú. Skúste rôzne techniky a produkty a nájdite to, čo najlepšie vyhovuje vám a vašej pleti.