Ako dosiahnuť hladkú a zdravú pokožku tváre? Vyskúšajte tieto triky

Každá žena touží po tom mať hladkú, mladistvú a zdravú pokožku tváre. Ale s vekom, stresom a škodlivými vplyvmi okolia sa vášmu cieľu stáva čoraz ťažšie dosiahnuť. Niekedy sú to malé zmeny, ktoré vedia vyvinúť veľkú silu. Tu je niekoľko trikov a tipov, vďaka ktorým získate zdravšiu a mladšiu pokožku tváre, bez toho, aby ste museli investovať do draho produktoch!

Pite veľa vody

Voda je najdôležitejšou súčasťou naších životov, čo sa týka dostatočnej hydratácie. Vypiť aspoň 2 litre čistej vody je skutočne dôležité, pretože tým posilňujete svoju imunitu, obnovujete bunky a udržujete vašu pokožku hydratovanú avyrovnanú. Hladina hydratácie je nesmierne dôležitá pre zdravšiu a mladšiu pokožku, preto začnite s pitím vody a uvidíte rozdiel!

Starnite spať

Dostatok spánku je úplne nevyhnutný pre zdravie vašej pokožky. Nezabudnite, koľko spánku by ste mali mať, a to závisí aj na veku. Mali by ste určite získať 8 hodín spánku denne. Keď spíte, vaše telo prebieha procesy obnovy. To by mohlo pozitívne ovplyvniť vzhľad vašej pokožky. Je tiež dôležité, aby ste boli jemní na pokožku pri spaní, ak používate polštárovú výplň s vysokou hmotnosťou, tak to zabráni vráskam. Skúste tiež používať vybavenie na spanie s prírodnými plnivami, ako je perie alebo latexe.

Skontrolujte svoj jablčný ocot

Zázračný jablčný ocot bol dlho používaný na nárast sily postavy, ale jeho výhody pre pleť sú tiež nepopierateľné. Jablčný ocot obsahuje éterické oleje, ktoré pomôžu vyrovnať pH pokožky a bojovať proti bakteriálnemu znečisteniu. Je to tiež účinná vo výboji proti cholestatickému zažívaniu. Pridaním niekoľkých kvapiek jablčného octu do svojej večernej rutiny začnete cítiť pokožku čistejšou a osvieženou. Existujú aj jablčné octové maska pre tvár.

Buďte opatrní pri mydiel

Vyberte si ľahšiu mydlo, ktoré je obzvlášť šetrné k pokožke tváre. Mäkké mydlo je najlepšie pre pokožku tváre, pretože je latexné a nemá kyselú kyslosť. Mydlo by nemalo byť príliš sušiace. Na obzvlášť citlivú pleť odporúčame mydlo s prírodnými produktmi na báze olejov, ako sú kokosový olej, olivový olej alebo kakaové maslo. Budú hydratovať a chrániť pleť.

Vyhnite sa stresu

Pre vašu pokožku má stres veľký vplyv. Ak ste stále pod stresom, vaša pokožka bude vystavená vysokému škodlivému obsahu a hladina glukózy v krvi sa zvyčajne zvýši. Vzhľadom na tenčenie ea strata elastíne, vaša pleť sa môže stať dvojitou, slabou a popraskanou. Takže určite relaxujte aspoň dvakrát týždenne, aby ste zachovali svoje dobré zdravie čo najdlhšie.

Vyhnite sa produktom, ktoré obsahujú alkohol

Uistite sa, že sa vyhýbate všetkým produktom, ktoré obsahujú alkohol. Vysoký obsah alkoholu periods môže spôsobiť dehydratáciu, čo vedie ku špicatosti a suchosti kontrole tvárových svalov. To môže mať za následok väčšiu citlivosť, krehkosť a vysušenie pokožky.

Prečítajte si príbalový leták

Najdôležitejší trik, aký musíte získat pre zdravú pokožku, je prečítanie si príbalového letáku skoro všetkých produktov, ktoré ste si kúpili, pretože niektoré produkty môžu zapríčiniť závažné alergie alebo medicínske symptómy. Pretože každý produkt môže mať odlišné účinky, mali by ste starostlivo prečítať príbalový leták, aby ste si boli istí, že ideálne vyhovuje vašim potrebám a aby ste vykonali správny výber. Je to skvelá prevencia proti akémukoľvek možnému poškodeniu pleti.

Nepoužívajte väčší počet kozmetických výrobkov naraz

Akákoľvek pleť môže byť prehnaná a príliš veľké produkty na báze oleja môžu spô