Kučery bez kulmy? Ako na to?

Dnes vám prezradím môj najobľúbenejší spôsob, ako sa dajú urobiť kučery. Bez použitia horúceho vzduchu. Áno, dobre ste počuli, žiadna kulma, ani difuzér. Robím to takto už pekných pár rokov, lebo moje vlasy sa vďaka častému používaniu fénu a horúcich nástrojov stali jemnými a suchými. Preto som hľadala zdravšiu alternatívu ku mojej kulme značky Revlon.

Najjednoduchší spôsob ako dosiahnuť pekné vlny vo vlasoch je urobiť si drdol kým sú vlasy po umytí ešte vlhké. Zopnite si vlasy gumičkou a potom si zatočte dokola a zaistite sponkou. V tejto forme ich nechajte vyschnúť. Najlepšie celú noc a ráno, keď vlasy rozmotáte, máte krásne vlny. Rozčešte ich iba pomocou prstov a zafixujte sprejom na vlasy, alebo penou. To je všetko.

Kučery1
Ku kučerám vám môže pomôcť aj elastická čelenka do vlasov. Pri tejto metóde ale vlasy musia byt suché. Zoberte si čelenku, ktorú bežne používate a dajte si ju do vlasov. Potom na vrchu hlavy zoberte prameň vlasov a otočte ho okolo čelenky. Potom otočte druhý prameň a postupne pridávajte ďalšie až sa dostanete dole. Keď budete mať všetky pramene vlasov obtočené okolo čelenky, nechajte ich takto natočené približne 30 minút, aby sa stočili do vĺn. Ak máte dlhšie vlasy, urobte si tento účes predtým ako pôjdete spať a ráno budete mať zatočené vlasy. Ja to najčastejšie robím práve týmto spôsobom, lebo sa mi zdá najrýchlejší.

Existuje ešte metóde, kde sa vlasy točia okolo kúskov látky, ale je to náročné na čas.

Vyskúšajte moje metódy a dajte mi vedieť, ako sa vám darilo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *