Odstraňovanie chĺpkov pomocou vosku

Odstraňovanie nežiadúcich chĺpkov pomocou vosku je jednou z metód, ktorá vám zabezpečí hladkú pokožku na určitý čas. Výhodu je, že sa môže používať bez ohľadu na vek, pohlavie a časť tela, z ktorej budeme chĺpky odstraňovať. Ani typ pokožky nie je prekážkou. Samozrejme, pozor by si mali dávať ľudia s citlivou pokožkou a sklonom ku alergiám, u ktorých pri voskovaní môže dojsť k podráždeniu a začervenaniu. Existuje niekoľko základných pravidiel správneho voskovania, ktoré treba brať do úvahy.

Odstraňovanie2

Predovšetkým je potrebné pred voskovaním urobiť čistenie pleti a píling. Je nevyhnutné pokožku odmastiť, vyčistiť a zbaviť odumretých buniek. Takto sa zbavíte všetkých nečistôt, prachu a odumretej pokožky, ktoré by bránili pri depilácii. Po druhé, pamätajte na to, že po takomto zákroku bude pokožka podráždená, preto si prichystajte upokojujúci balzam. Odporúča sa po depilácii voskom použiť aj hydratačný krém alebo olej z aloe vera. V drogérii kúpite voskové pásiky často aj spolu s upokojujúcim krémom. Treťou zásadou je pravidelnosť. Voskovanie sa odporúča opakovať každé tri až štyri týždne. Ak je to potrebné samozrejme aj častejšie. Efekt odstránenia chĺpkov pretrváva dlhšie u ľudí so svetlými vlasmi. Ak sú vaše chĺpky tmavej farby a sú husté, je pravdepodobné, že budete túto procedúru musieť absolvovať častejšie.

Bohužiaľ, voskovanie nie je možné vykonávať vždy. Kontraidikáciami sú napríklad rozšírené kapiláry, varixy alebo alergia na vosk. Zápal vlasových folikulov, dermatitída a akné sú tiež prekážkou. Voskovanie je zakázané aj po opaľovaní.

Woman Getting Thigh Massage

Ako sa vyhnúť chybám pri odstraňovaní chĺpkov voskom? Jednoznačne si skontrolujte teplotu vosku, najlepšie na zápästí, aby ste sa vyhli bolestivým popáleninám. Niekedy sa samotné voskové prúžky aplikujú pomerne zložito. Ak prúžok neprilieha tesne na chĺpky, nevytrhne ich a musíte zákrok opakovať. Výsledkom potom môže byť poškodenie epidermy alebo len veľká spotreba vosku a času. Pamätajte si, že prúžky je potrebné strhávať proti smeru rastu chĺpkov. Takto vytrhnete chĺpky aj s korienkami. Pri strhávaní si tiež zapamätajte, že je potrebné pokožku napnúť. Pri neodbornom strhávaní voskových pásikov si môžete spôsobiť aj modriny. Nezabúdajte samozrejme na hydratačný a upokojujúci balzam po depilácii. Je to pre vašu pokožku extrémne dôležité.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *