Retinol pre začiatočníkov: Všetko, čo o ňom musíte vedieť. TOP 5 najlepších sér na tvár s retinolom

V oblasti krásy… sa toho veľa nezmenilo. Stále neexistuje látka na omladenie pokožky, ktorá by bola silnejšia ako dávno známy retinol. Dôvodom môže byť samotný retinol – funguje perfektne a vyhovuje takmer 100% žien, ktoré ho používajú. Retinol je bez pochýb kľúčom k mladistvo vyzerajúcej pokožke. Pomáha pokožke nepretržite vykonávať samoregeneračné procesy a funguje bezchybne. Odkiaľ pochádza táto superschopnosť retinolu? Od jeho šikovnosti prenikať hlboko do pokožky, kde stimuluje a povzbudzuje drobné, no veľmi dôležité fibroblasty, aby pracovali efektívnejšie. Spomínané fibroblasty sú bunky zodpovedné za produkciu kolagénu, elastínu a (dokonca!) kyseliny hyalurónovej v derme. A ako je nám všetkým dobre známe, toto trio robí našu pokožku mladou, pružnou, hydratovanou s bezchybným vzhľadom.

Sú naše vedomosti o retinole uspokojivé? Poznáte všetky benefity vitamínu A? Čo je zdrojom všetkých nelichotivých klebiet ohľadom retinolu? Aký je najvhodnejší čas na použitie vitamínu A? Prečo je retinol najefektívnejší vo forme séra na tvár? A nakoniec, ako si vybrať to najlepšie sérum na tvár s retinolom?

O&O: RETINOL

1. Kedy začať s používaním kozmetiky obsahujúcej retinol?

Mnohí kozmetológovia a dermatológovia, ako napríklad Shani Darden, známy a všeobecne uznávaný dermatológ celebrít, rozprávajú o ohromujúcom účinku retinolu. Títo špecialisti odporúčajú začať s používaním séra s retinolom oveľa skôr ako sa na tvári objavia hlboké vrásky. To znamená, že ľudia po tridsiatke môžu sérum s retinolom používať aj na riešenie iných kožných problémov ako je starnutie. Môžu ho, napríklad, používať na boj s akné.

Okrem toho, produkcia kolagénu a elastínu v pokožke klesá už po 25-ke. Keďže syntézu týchto dvoch proteínov podporuje retinol, kozmetika pre starostlivosť o pleť s obsahom tohto vitamínu môže byť vašou stratégiou proti starnutiu. Bolo dokázané, že retinol spomaľuje vznik vrások, takže je dobrým nápadom dopriať pokožke sérum s retinolom už pred tridsiatkou. Jedna vec je istá, keď sa vaše jemné línie na tvári začnú prehlbovať, je najvyšší čas pustiť sa do retinolu.

2. Ako začať ošetrenie retinolom?

Majte na pamäti, že retinol má silné exfoliačné vlastnosti (podporuje bunkovú obnovu), takže môže byť silnejším, ako by ste očakávali. Práve preto špecialisti odporúčajú postupné zavádzanie retinolu do vášho denného rituálu. Čo to znamená? Ak po prvom použití vaša pokožka nepáli a na pleti nespozorujete začervenanie, môžete pokračovať vo večernom používaní séra. Po 2-3 dňoch si dajte prestávku a pokračuje s ošetrovaním neskôr. Po 2-3 týždňoch už budete môcť retinol používať každý večer. Prirodzene, efekt a čas, ktorý vaša pleť potrebuje na to, aby si zvykla na retinol, závisí od produktu a koncentrácie retinolu v danom produkte. Ale je isté, že postupné zavádzanie retinolu do vašej rutiny nespôsobuje žiadne vedľajšie reakcie.

3. Môže retinol pôsobiť na moju pleť negatívne?

Môže, ale len ak ho používate nesprávne. Je faktom, že retinol je synonymom pre omladenie a je liekom na vrásky. Lieči akné a odstraňuje všetky typy pigmentácii, ale ak budete retinol používať ráno bez ochrany pokožky opaľovacím krémom s OF, tak vám retinol neprinesie očakávané výsledky. Inými slovami, ak retinol aplikujete nesprávne a vašu pokožku vystavíte slnečnému žiareniu, vtedy môže vzniknúť začervenanie a podráždenie pleti.

Momentálne je na trhu množstvo produktov, ktorým sa podarilo „skrotiť“ retinol. V zozname, ktorý sme vytvorili, sa nachádza retinol v jeho najlepšej a bezpečnej forme. Jednoducho ho aplikujete večer pred spaním a ráno použijete opaľovací krém na tvár s ochranným faktorom. Aplikovať krém s OF na pokožku tváre je bez pochýb nutné aj vtedy, keď žiadne tvárové séra s retinolom nepoužívate. Filtre chránia pleť pred jej najväčším nepriateľom – slnečným žiarením.

Najviac odporúčané a najlepšie hodnotené sérum na tvár s retinolom je Nanoil Retinol Face Serum. Má protistarnúce, omladzujúce a liftingové účinky, bojuje proti voľným radikálom a merateľne vyhladzuje vrásky. Toto sérum na tvár je vhodné pre všetky typy pleti, vrátane zrelej pokožky, ktorá je nevýrazná, bez vitality, pokožky trpiacej akné a prvými známkami starnutia.

Nanoil tvárové sérum s retinolom ponúka ošetrenie pleti každému po dvadsiatke, tridsiatke, štyridsiatke, päťdesiatke. Aplikujte ho na tvár, keď sa chcete zbaviť vrások a pigmentových škvŕn. Po Nanoil Retinol Face Serum by ste mali siahnuť aj vtedy, keď chcete svoju jemnú pokožku tváre ochrániť pred výfukovými plynmi, smogom a inými typmi mestského znečistenia. Nakoniec, ak hľadáte produkt, ktorý by reguloval tvorbu mazu a podporil rýchlejšiu obnovu buniek, obráťte sa na Nanoil Retinol Face Serum.

Najlepšie pleťové sérum Nanoil
Prečítajte si viac: www.nanoil.sk

Shani Darden Retinol Reform je drahé sérum na tvár, ktoré denne používajú mnohé celebrity. Odporúča ho vyššie zmienený dermatológ Shani Darden, čo nie je prekvapujúce. S obsahom 2,2% retinolu, je toto tvárové sérum jemným a efektívnym omladzujúcim prípravkom, ktorý funguje ako žehlička na vrásky. Okrem toho je sérum vhodné na vyrovnanie nejednotného odtieňa pleti, podporuje bunkovú obnovu a redukuje jazvy po akné. V produkte Retinol Reform je retinol doplnený o 2% kyselinu mliečnu, čo znamená, že sérum taktiež pleť rozjasňuje a vyhladzuje.

Ďalším všeobecne uznávaným sérom na tvár je Murad Retinol Youth Renewal Serum, o ktorom sa hovorí, že minimalizuje jemné línie na tvári a redukuje hlboké vrásky. Mnoho beauty blogeriek toto tvárové sérum s retinolom vychvaľuje, pretože zjednocuje tón pleti a umocňuje mladistvú žiarivosť. Táto jemná a dobre premyslená receptúra je vhodná pre všetky typy pleti – dokonca ju výborne toleruje aj citlivá pokožka. Vďaka techonológii Tri-Active, tvárové sérum s retinolom od Muradu efektívne redukuje všetky známky starnutia, ktoré sa môžu na tvári objaviť. Ďalším benefitom séra Retinol Youth Renewal Serum, ktorý stojí za zmienku, je okamžité posilnenie pružnosti pleti. V neposlednom rade, vďaka kyseline hyalurónovej, toto sérum na tvár udržiava správnu hladinu hydratácie v pokožke.

Pixi Overnight Retinol Oil je olej/sérum s retinolom, ktoré odďaľuje a zápasí so známkami starnutia. Tento kozmetický produkt podporuje samoliečivé procesy v pokožke a odstraňuje jemné línie a vrásky na tvári, zvyšuje lesk a dodáva energiu. Je to jedno z najlepších sér na tvár pre suchú a zrelú pokožku, pretože oleje zvyšujú v pleti hladinu hydratácie a zabraňujú molekulám vody uniknúť z dermy. Navyše Overnight Retinol Oil obsahuje množstvo peptidov a ceramidov, čo sú látky, ktoré pokožka potrebuje, aby vyzerala mlado, ostala hydratovaná a pružná. V tomto sére na tvár je retinol doplnený o nasledujúce oleje: mandľový, slnečnicový a jojobový. Receptúra je obohatená o rastlinné extrakty s antioxidačným účinkov a tiež o vitamín E, ktorý – tak ako retinol – má účinok proti starnutiu.

Najpopulárnejšou kozmetickou značkou je v súčastnosti bez pochýb značka The Ordinary. V ponuke má niekoľko foriem retinolu, jednou z nich je The Ordinary Retinol 0.5% in Squalane – tvárové sérum s nízkou koncentráciou retinolu. Je vhodné pre začiatočníkov a mladú pokožku postihnutú akné a jazvami po akné. Retinol 0.5% in Squalane sérum na tvár je bezvodý roztok, ktorý je ľahký a rýchlo preniká pokožkou. Má mierny účinok proti starnutiu a je vhodný na obnovenie pokožky. Sérum zmierňuje jemné línie, zlepšuje pružnosť pleti a zabraňuje vzniku pigmentových škvŕn zo slnka. The Ordinary sérum na tvár zanecháva pokožku príjemne hebkú na dotyk a dobre hydratovanú. Keď sa toto sérum používa pravidelne, podporuje pevnosť pokožky a viditeľne sťahuje kožné póry.