Ako si urobiť večerný make-up?

Večerný make-up musí byť úžasný, elegantný a zároveň sexy. Je to ten typ makeupu, ktorý sa hodí na svadby, recepcie, plesy, stužkovú alebo večierky v spoločnosti. Vyskúšajte naše jednoduché triky a staňte sa sami sebe osobným stajlistom.

večerný make-up

 

Predtým, ako sa pustíte do maľovania, naučte sa základné pravidlá umenia zvaného make-up. Je totiž veľmi dôležité najskôr pokožku na maľovanie pripraviť. Základom je ľahký hydratačný krém, ktorý si natriete na tvár a počkáte, kým sa úplne nevstrebe. Potom prichádza na rad podkladový makeup, ktorý zabezpečí, aby všetko, čo namaľujete na tvári zostalo tak dlho, ako budete potrebovať. Večerný o make-up je omnoho silnejší ako bežný denný, ktorý nosíte do práce, preto sa na pokožke musí udržať oveľa hrubšia vrstva šminiek. Venujte náležitú pozornosť očiam. Váš pohľad musí byť hlboký a zvodný, pri umelom osvetlení na večierku je výrazný makeup nevyhnutnosťou. Podľa príležitosti sa rozhodnite, či sú vodné umelé riasy alebo trblietky na lícach. Nakoniec vytvarujte kontúry tváre pomocou bronzera a červene. Nezabudnite na pery, samozrejme. Ak chcete zvýrazniť oči, pery namaľujte v štýle nahého makeupu, neutrálnym tónom. Ak nemáte veľmi výrazný makeup na očiach, môžete si dovoliť na pery žiarivý a šťavnatý odtieň.

Dôležité je poradie kozmetických prípravkov. Hydratačný krém ide prvý a po ňom nasleduje podkladový makeup. Potom použijete korektor na zamaskovanie škvŕn alebo iných nedokonalostí na tvári. Na záver všetko zafixujete púdrom. A až teraz je čas na červeň, bronzer a zvýrazňovač.

Najlepší večerný make-up na oči je dymový. Najsvetlejší odtieň dajte do stredu horného viečka. Na vnútorný okraj viečka zase ten najtmavší. Urobte si aj tenkú čierny linky, aby ste zvýraznili hĺbku pohľadu. Tmavá maskara a umelé riasy už len doplnia celkový efekt.

večerný make-up1

Čo sa týka pier, pred maľovaním ich vždy natrite hydratačným balzamom. Rúž potom nebude vysychať a farba vydrží dlhšie. Na záver pridajte kúsok lesku do stredu pier, čo ich opticky zväčší.

Môžete použiť aj špeciálny fixačný sprej, ktorý zaručí, že vám makeup vydrží po celú dlhú noc bezchybný. Odporúča sa to, ak je vysoká vlhkosť vzduchu, alebo ak sa potíte.

Tak, a to je všetko, váš makeup je hotový. Užite si večierok!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *