Ombré účes – krok za krokom

Štýl ombré je dnes určite veľmi populárny. Farebný gradient sa používa na textile, nechtoch, a samozrejme na vlasoch. Podstatou tejto techniky je zvýraznenie jednej farby a potlačenie inej tak aby pozvoľna prechádzali jedna do druhej. Takýto účes si môžete urobiť aj sami doma. Neveríte, že to dokážete? Skúste to podľa nášho návodu.

ombreOmbré účes – farby na vlasy a doplnky

Predtým ako si začnete farbiť vlasy, umyte si dobre pokožku na hlave a počkajte, kým vlasy uschnú. Nesušte ich fénom, pretože horúci vzduch oslabuje štruktúru vlasu a vysušuje. Po uschnutí vlasy poriadne rozčešte. Aby ste si mohli nafarbiť vlasy v štýle ombré, budete potrebovať: veľké sponky, alobal, hrebeň na oddeľovanie prameňov, plochú kefu na aplikáciu farby, zosvetľovač a samozrejme farby podľa vášho výberu. Ku každej farbe si vyberte navyše o tón svetlejšiu farbu. Inak nedosiahnete želaný efekt. A pamätajte, že idete farbiť iba konce vlasov.

Ombré účes – krok za krokom

Pomocou riedkeho hrebeňa oddeľte prameň vlasov a umiestnite ho na alobalovú fóliu. Potrite zosvetľovačom a zabaľte prameň do alobalu. Nechajte asi 15 minút pôsobiť a konce vlasov budú svetlejšie. Teraz aplikujte farby na vlasy v dvoch odtieňoch. Prirodzene, môžete si dať aj viac farieb, ale čím viac ich na hlave budete mať tým menej bude viditeľný prechod odtieňov. Najprv teda naneste svetlejší odtieň a nechoďte ďalej ako je zosvetlená časť. Potom naneste tmavší odtieň a nechajte opäť pôsobiť 15 minút. Nakoniec farbu dôkladne opláchnite.

Ombré účes – ako sa oň starať

Zosvetlenie a farbenie vlasy výrazne poškodzuje. Farebné pramene budú suché a stratia lesk. Vlasy môžu aj vypadávať a lámať sa. Takéto nežiadúce účinky farbenia však môžete zastaviť správnou starostlivosťou o farbené vlasy. Používajte hydratačnú kozmetiku na vlasy, napríklad oleje a vlasové masky. Stavte na produkty obsahujúce keratín, argánový olej a vitamín E.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *